O nas Usługi Powierzchnie Referencje Partnerzy Przetargi Praca w Mister Kontakt

O nas

INFORMACJE OGÓLNE O FIRMIE MISTER sp. z o.o.
Firma Mister powstała w Tychach jako Spółka Cywilna w roku 1990. Założycielami firmy byli panowie Marek Sobieski i Ireneusz Czerski. Z początków imion obu założycieli oraz zamiłowania do żeglarstwa powstał znak firmowy o następującej formie

Magiczne znaki jakie składają się na znak firmowy należy więc w zgodzie z powyższą informacją tłumaczyć w następujący sposób :

- M = Marek
- I = Irek
- STER = sterują

W efekcie otrzymujemy zapis : Marek Irek STERują.

Podstawową działalnością firmy w momencie jej założenia był handel hurtowy i detaliczny artykułami chemii gospodarczej i kosmetykami. Początkowo firma rozwijała działalność na rynku lokalnym stopniowo budując i umacniając na nim swoją pozycję.

Krokiem milowym na drodze rozwoju firmy było podjęcie decyzji przez Zarząd firmy o związaniu się poprzez podpisanie umowy dystrybucyjnej z koncernem Procter & Gamble i skupienie się na rozwijaniu sprawnej dystrybucji i perfekcyjnej obecności w sklepach towarów, które Procter & Gamble wprowadzał na rynek naszego kraju. W tym momencie firma otrzymała status Regionalnego dystrybutora Procter & Gamble i w krótkim czasie Mister otwiera oddziały handlowe na terenie Polski południowej w Bielsku-Białej i Częstochowie.

Kolejnym krokiem milowym było wygranie w roku 1995 przetargu na poprowadzenie dla koncernu Procter & Gamble Południowego Centrum Dystrybucji zlokalizowanego w Zabrzu. Spowodowało to rozszerzenie działalności firmy o kolejny element czyli usługi logistyczne. Południowe Centrum Dystrybucji stało się na wiele lat elementem łańcucha logistycznego koncernu Procter & Gamble pomiędzy fabryką koncernu w Czechach , a klientem hurtowym w Polsce. więcej >

W wyniku wielu lat przekształceń na rynku chemii gospodarczej w Polsce w roku 2001 cała handlowa część firmy Mister utworzyła wraz z pozostałymi trzema regionalnymi dystrybutorami Procter & Gamble ogólnopolską organizację Navo Polska Grupa Dystrybucyjna, której siedziba, tak jak siedziba firmy Mister znajduje się w Tychach.

Nasza firma jest obecnie właścicielem dwóch obiektów magazynowo-biurowych. Jeden o powierzchni 5000 mkw w Tychach ul. Wałowa 41, drugi o powierzchni 11000 mkw w Zabrzu ul. Magazynowa 4.

Obecnie zatrudniamy 70 osób z czego większość w naszym Usługowym Centrum Dystrybucji w Zabrzu.

Obecnie w kręgu zainteresowań firmy Mister znajdują się dwa rodzaje działalności. Jednym jest prowadzenie Usługowego Centrum Dystrybucji ulokowanego w Zabrzu, drugim natomiast usługowy wynajem powierzchni magazynowych innym podmiotom gospodarczym w Tychach oraz w Zabrzu.

created by e-production